Ministranci - Parafia Ramułtowice

Ministranci

WZYTACJA KANONICZNA PARAFII I UROCZYSTA MSZA ŚW. 14 KWIETNIA 2023 R. O GODZ. 18.00 W KOŚCIELE PARAFIALNYM

Spotkanie podsumowujące ubiegły rok oraz  przedkolędowe w środę 6 stycznia 2023 r. o godz. 17.00 na plebani.

Spotkanie podsumowujące ubiegły rok oraz  przedkolędowe w środę 6 stycznia 2021 r. o godz. 17.00 na plebani.

Spotkanie podsumowujące ubiegły rok oraz  przedkolędowe  6 stycznia 2020 r. o godz. 17.00 na plebani.

Wycieczka ministrantów na Górę Chełmiec - najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich - w sobotę 30 kwietnia 2019. Zbiórka na dworcu Kąty Wrocławskie o godz. 9.20. Powrór o godz. 17.15.

Spotkanie przedkolędowe w niedziele 6 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 na plebani.

Wycieczka do centrum lotów powietrznych Freeflycenter w Lesznie (latanie w rurze szklanej w wytworzonym huraganie) dla najbardziej aktywnych ministrantów 1 marca 2018 r.

17 lipca 2017  wycieczka Służby Liturgicznej i chętnych. Podróż pociągiem (niecałe 2 godziny) do miejscowości Trzcińsko. Wejście na szczyt Sokolik (z platformą widokową). Następnie pobliski szczyt Krzyżna Góra, schronisko Szwajcarka (można tam coś przekąsić). Zejście planowane przez ruiny zamku Bolczów do stacji Janowice Wielkie. Stamtąd powrót  pociągiem.

Wycieczka na Zamek Chojnik z okazji Dnia Papieskiego w sobotę 10 pażdziernika 2015 r.

Pielgrzymka piesza do Grobu Patronki Śląska św. Jadwigi w Trzebnicy w sobotę 17 października 2015 r. Z katedry we Wrocławiu wyrusza o 6 rano.

Wycieczka w Góry Izerskie w sobotę 7 września 2013 r. Wyjazd z Ramułtowic samochodami o godz. 8.00.

Wycieczka rowerowa dla młodzieży po Parku Krajobrazowym Bystrzycy w czwartek 15 sierpnia 2013 r. Wyjazd po Mszy św. i po obiedzie spod "plebani" w Ramułtowicach o 14.30.

Wycieczka Służby Liturgicznej do Sobótki w sobotę 29 września 2012 r.

Modlitwa przed służeniem
Oto za chwilę przystąpię do ołtarza Bożego,
do Boga, który rozwesela młodość moją,
do świętej przystępuję służby,
chcę ją dobrze pełnić.
Proszę Cię, Panie Jezu, o łaskę skupienia,
by myśli moje były przy Tobie,
by oczy moje były zwrócone na ołtarz,
a serce moje oddane tylko Tobie.
Amen.

Modlitwa po służeniu
Boże, którego dobroć powołała mnie do Twojej służby,
spraw, bym uświęcony uczestnictwem w Twych tajemnicach,
przez dzień dzisiejszy i całe moje życie
szedł tylko drogą zbawienia,
przez Chrystusa, Pana naszego.
Amen.