Obraz bł. s. Adeli - Parafia Ramułtowice

Obraz bł. s. Adeli

W dniu 12 czerwca 2022 r., następnego dnia po beatyfikacji, został poświęcony w naszym kościele parafialnym obraz ku czci błogosławionej siostry Adeli, elżbietanki, która zginęła męczeńską śmiercią z ręki żołnierza rosyjskiego.

Z okazji rocznicy beatyfikacji 10 sióstr Elżbietanek zamordowanych przez rosyjskich żołnierzy, nasz kościół parafialny odwiedziły Siostry Elżbietanki z Wrocławia. Spotkały się z mieszkańcami po Mszy św. w niedzielę 18 czerwca.
Na ołtarzu przed obrazem Serca Jezusa została postawiona relikwia - kielich Męki. To kielich, który w klasztorze sióstr był używany do sprawowania Mszy św., a który Rosjanie zbezcześcili pijąc z niego alkohol, a nastepnie strzelając do niego. Jest on świadectwem cierpienia, jakiego doświadczył Chrystus w swoich wiernych Służebnicach.